2017’yi Nasıl Karşılasak da Mutlu Olsak

0

2016 genel olarak tadı biraz kaçmış bir yıl olsa da geldi ve geçti, arkasından konuşmak gibi olmasın ama damağımızda büyük lezzetler de bırakmadı.

Bu noktada şöyle bir durup düşününce serzeniş midir dedim doğru olan yoksa umut mu? Gelin umudu seçelim. Yaşam devam ediyorsa biz de anlardan tat almaya ve umuda yer açmaya çalışalım. Artık yepyeni bir yıla geri saymaya başladık.

Kendime bu yılbaşında ne yapmak istiyorum diye sordum ve cevabının ana düşüncesi HUZUR oldu. Sakin ama mutlu ve huzurlu. Yüzümüzde içten gelen kocaman gülümseme yer bulabiliyorsa bir an bile olsa; orada umut vardır!

Evim Evim Güzel Evim!

Her yılbaşı yaklaştığında evde mutlaka küçük dokunuşlar arıyor gözüm. Kitaplığa ışıklar asılıyor.

Kedilerim Leblebi ve Pudra izin verirse dallar süslerle renkleniyor:)

Narlar evin her yerine saçılıyor.

Oda kokum tarçınlanıyor.

Evet, yeni yıla nasıl girersen öyle gider klişesi hepimizin kulağındadır yıllar yılı. Ama bir de şurasından bakalım. İlle de büyük partiler mi gerek?

Örneğin ben, bu yıl çok koşturmadan sakin bir gece istiyorum. Mutlu Mutfak’ta sıcacık… Işıklarımın yanıp söndüğü, battaniyenin üzerinde sıcak çikolatamın tüttüğü, zencefilli kurabiye adamların masada yerini aldığı, kabak tatlısıyla şenlenmiş bir gece…

Geceyarısı soğuğu alıp karşıma bir de yürümek istiyorum sokakta, boynumda atkım elimde sıcak çikolata, cebimde umut ve yüzümde gülümseme.

E, daha ne? 2017 için tüm mesajlarım hazır. Ona güzellikleriyle gelmek ve kapıya astığım çoraba bolca;

umut,

kahkaha,

sevgi,

bereket,

sağlık,

neşe,

 

bırakmak kalıyor:)

Uzun lafın kısası diyorum ki; hep beraber güzelliklere yer açalım. Huzurlu köşemizi bulalım ve 2017‘ye, her nerede olursak olalım, gülümseyerek girelim. Ama benim gibi evde olmak isteyenler; minik dokunuşlarla evinizi renklendirin, hareketlendirin, bereketlendirin derim.

Ben bir hafta kala  zencefilli tarçınlı kurabiyelerimi yapıp sevdiklerime dağıtmaya başlayacağım. Böylece sevgi kurabiye olup elden ele kalpten kalbe yayılacak. Damakta sevgili bir tat bırakacak:) Yeni yılın enerjisi içimize dolacak. İşte bu yıl benim içim bunlarla dolu.

Haydi;sen de yaz umutlarını, yap sıcacık çayını ve gönder gökyüzüne umutlarını, sevgiyle…

“Hoşgel” 2017, seni büyük bir umutla bekliyoruz. Görevin büyük:)

Not: Sıcak çikolata yapmak için tarifimize göz atmak isterseniz : ev yapımı sıcak çikolata mutfakta:)