ATÖLYE BAŞKA

0

Marka “Retro hayat!… yeniden!” sloganıyla retro hayatı yeniden canlandırmak, yorum katmak ve retrodan ilham alarak yepyeni tasarımlar yapmak için kurulan markanın kurucusu tasarımcı ve fotoğrafçı Uğur Şayan… Tarz olarak retroyu benimseyen ve Retro tasarımlara odaklanan Atölye Başka Retro tarzı evlere taşımayı hatta anlatmayı, tanıtmayı misyon edinmiş. Biz ürünlerini çok sevdik ve hemen sayfalarımıza not etmek istedik.

Çok uzatmadan sözü ekibe bırakıyoruz. Bakalım Atölye Başka neler yapıyor:

Retro dikeyinde ilerleyecek olan Atölye Başka olarak; ürünlerimizi 4 ana grupta bambaşka bir tarzda sınıflandırıyoruz.

Bunlar;

Reenkarne: Bir dönem çoğu mekanda başrol olmuş ama sonra birdenbire ortadan kaybolmuş emektar eşyalarınızı, klonlamakla kalmadık yepyeni yorumlar kattık ve buna Reenkarne™ dedik.

Dejavu : Size ‘’babaannemde de bunun aynısı’’ vardı dedirtmek için, zaman tünelinizde bir yerlerde saklı kalmış ürünleri sunuyoruz. Yaşayacağınız Dejavu’lardan sorumlu değiliz 🙂

Retrospektif: 50’ler, 60’lar,70’ler, 80’ler hatta 1920’ler bile olur bizim için… Bize her tasarım Retro!  Bu prensiple tasarlar ve hayata geçirirsek, tabi haliyle buna da Retrospektif deriz.

İkona : Bir nevi Ustalara Saygı köşemizdir ki tadından yenmez. George Nelson’ın hindistan cevizi koltuğundan, Charles Eames’in renkli toplu askılığına kadar İkona olmuş her şey burada!

İlk kreasyonunu yaklaşık 10 unique Reenkarne ürün ile geçen sene bu zamanlar çıkaran Atölye Başka, şimdi 3.kreasyonunu 50’yi aşkın Retrospektif ürün ile gerçekleştirdi. Yanı sıra asıl misyonu dekor tedariği olan Atölye Başka, önde gelen basın kuruluşlarından TRT, Kanal D, ATV, Show Tv, MinT Yapım, O3 Production ve Most Production ile birlikte bir çok projeye imza attı.

“Retro hayat… yeniden!” sloganıyla retro konusunda akla ilk gelen marka olmayı hedefleyen marka, bu konuda emin adımlarla ilerliyor. Ayrıca Seksenler ve Merhamet dizilerinin dekor sponsorluğu da Atölye Başka’ya ait.

Marka yeni koleksiyonu ise NeoRetro ile bu sefer de Bauhaus’u yorumlamış.

Not: Bauhaus 1930´larda daha sonraki yıllarda “Modern” olarak anılacak bir akımdır. Akıma ismini veren Bauhaus; 20. yüzyılda mimari, tasarım, sanat alanlarında yeni akımlar yaratmış bir Alman tasarım okuludur. Günümüzün “Tasarım işlevselliğin ardından gelir.” felsefesine dayanarak, Bauhaus tarzı oldukça sade ve aydınlıktı.

 

www.atolyebaska.com