BİR KEDİ SEVERİN İTİRAFLARI

0

Özellikle sosyal medya hesaplarımızı takip edenler ekipçe hayvan dostu olduğumuzu fazlasıyla anlamış hatta bizden bıkmış bile olabilirler.

Ne zamandır aklımda bin tilki dolaşıyor. Seyahatten mi dem vursam “barista” eğitimini mi anlatsam derken kelimeler tıkandı ve köşem sahipsiz kaldı. Sonra akşam kapı çalınca ve yan komşumun eve kedi alma çabaları sebebiyle minik “Panik”i benimle tanışmaya getirmesi, sevgili komşumun istekli ama hiç hayvan beslememiş biri olarak endişeli gözleri ve bu konuda geldiğim noktayı fark etmiş olmam beni bu yazıya kadar getirdi.

 

UYARI: Bu yazı ayarsız hayvan sevgisi içerecek:)

 

2+1’de 2 kedi ve 2 miz

 Ben, kedisinden köpeğine kargasından faresine bir hayvan dostuyum. Gururluyum. Mutluyum.

Bizde ekmek kalırsa ıslanıp bahçeye, peynir masada artarsa klimaya gider, içimiz rahat eder ve herkes kısmetini yer. Camlardaki kuş trafiğinin iki izleyicisi var tabii evimizde. Pudra ve köpeğimiz Peri’nin gidişinden sonra aramıza katılan Leblebi. Biz iki kişiyiz, iki kedimiz ve bize kadar evimiz… Olur mu? Bal gibi de oluyor. Sandığınız gibi evi kıl tüy basmıyor, ev pis kokmuyor. Mis gibi yasemin kokum da evden eksik olmuyor.

PUDRA

pudr

Önemli olan; sabır ve denge… Gerisi birlikte yaşamanın dayanılmaz hafifliği…

 

YENİ KEDİLENENLER İÇİN KILAVUZ

Tüm bu sevgi yumağı tablosunu çizerken size bu işin çok kolay ve zahmetsiz olduğunu söylemiyorum ama diyorum ki bu bir hevesse ve sabır olmayacaksa cepte, değil 2 oda 10 odaya bile sığamazsınız kediyle ya da köpekle. Ama sabır ve sevgi varsa aynı yatakta mutlu mesut…

 

Kedi gece aktiftir, koşar zıplar oynar

Bazen kırar

Bitkinizle hep göz temasında olur, hatta yere atabilir

Karnı acıkır

Kumu pislenir

Cama çıkarsa tehlikelidir

Tırnaklarını muhtelif yerlere batırabilir

Hastalanır

Kapris yapabilir

Saklanır

En komiği de gece-sabah demez üzerinizde gezer:)

LEBLEBİ

lebleb

Leblebi ilk geldiğinde travması vardı, bir bacağı kesildi, bize sert tepkiler veriyordu. Kütüphane saklanma köşesiydi. Poposuyla çok aksesuarı devirdi.

Pudra rahatsızlığı sebebiyle bir kaç kez farklı yerlere çiş yaptı. Tedavi oldu ve geçti. Temizledik geçti. Siz hiç mi yanlışlıkla kusmadınız halınıza… Dökün sirke, temizlensin bir kalemde.

Diyeceğim şu ki; metropol hayatının içinde, olmayan doğada yaşamaya çalışan hayvanlar onları seven insanların sıcak yuvalarında çok daha mutlular ve sayısını abartmadığınız sürece onlar evin en güzel süsü, sahibi ve sizin de ev arkadaşınız oluyorlar.

 

Aşısına dikkat edip kumunu temiz tutuyorsanız ve tabii yemekleri suları hazırdaysa gerisi teferruat. Pek tabii evim daha sık süpürülüyor, camlarıma onlar için sineklik taktım. Ama onlar birer çocuk ve siz de ihtiyaçlarına göre eve küçük rötuşlar yapmalısınız ve evet bazen sizi kızdırabilirler.

E, söylesenize hangimiz mükemmeliz ki? Hiç mi elinizden kayıp en sevdiğiniz bardağınızı kırmadınız? Değil mi ama:)

İyi düşünün, doğru tartın ama;

Patilere rahatça yer açın onlar da size harika enerjilerinde yer açsınlar…

T.K.M.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here