DE KOFFIESCHENKERIJ

28

Yakın zamanda Amsterdam’daydım ve tabii ki keşif algım ve fotoğraf makinam her an açıktı. İşte objektife takılan ve Dekoraman sayfalarına kadar gelen bir adres.

FullSizeRender-1

Sürekli önünden geçtiğimiz bu sempatik kafede sıcak ve bol nemli bir günde mola verdik. Buranın farkı ne diye sorarsanız evet lezzetli kahve ve mis gibi kekler de çok önemli ama bana sorarsanız burayı farklı kılan bir kiliseye ait hatta kilisenin bahçesi olması. Evet, burası “Oude Kerk” in bahçesinde yer alıyor. Yani Oude Kilisesi’nin bahçesi…

IMG_9326

Bu özelliği benim için önemli bir noktaydı ve bilemiyorum psikolojik mi yoksa gerçekten kiliseye saygıdan mı, bahçe sonsuz sükunet içerisinde kahve içilebilecek bir mekandı. Doğal taş zemini, her yere özgürce yayılan bitkiler ve mekanın doğal dokusunun arasına doğal dokunun izin verdiği ölçüde yerleştirilen oturma köşeleri.

FullSizeRenders

 

Bu mekanda bir kez daha anladım ki, içerisinde bulunduğunuz bir mekanın dokusu, renkleri ne olursa olsun dekorasyon abartısız ve doğal olduğunda o mekana eklediğiniz her malzeme yakışıyor, hatta mekan onu sarmalıyor ve kendine ait yapıyor.

* Mekanın açılış kapanış saatleri ve detaylar için facebook sayfalarına göz atabilirsiniz.

Ben bademli kek ve espresso denedim. Kek geleneksel bir lezzetti, sunum çok basit yani çok güzeldi. Kahve de gayet lezzetliydi.

FullSizeRender-2

Kısaca burası akşam makul bir saatte kapanmasını da hesaba katarsanız, gün içerisinde yoğun şehir gezisinden yorulduğunuz bir anda sizi dinlendirip damağınızda da lezzetli bir tat bırakabilecek huzurlu bir mekan…

www.oudekerk.nl

FullSizeRender-3

Tuğba K.M.

Comments are closed.