DEKORASYONA ZAMAN TANIYIN

0

Ev dekorasyonu deyince çoğu insan seçim sıkıntısı çekiyor.  Hiç takmayan ve “ne olursa koyarım neden bu kadar abartılıyor ki” diyenleri saymıyor, kenara ayırıyor ve saygıyla selamlıyorum ama bu yazının konusu bunu dert edinenler için☺

Şimdi; adım adım yaz yaklaşıyor ve bununla beraber evlenenler ve yeni ev dekore edenler de artacak. Tabi bunu ayrı bir yazı konusu yapıp adım adım alışveriş önerileri vermekte fayda var ama biraz daha vakti var sanıyorum.

Evinizden sıkıldınız, ya da yok; yeni eve taşınıyorsunuz veya küçük değişikliklere ihtiyacınız var. Konu ne olursa olsun herkese önerdiğim anahtar cümle; ne istediğinize karar verin ve sakince bekleyin. (Haftalarca değil tabii, acelesi olanların bana kızdığını duyar gibiyim. Bahsettiğim, almadan önce bir ön çalışma yapıp zihninize izin vermeniz) ☺

Neden?

Çünkü;  alışveriş için bir çok seçenek ve mağaza var. Almak içinse tek seçenek… Bu durumda sakin olmak, hatta önce dolaşıp sonra biraz beklemek bir üçüncü hamlede alışveriş etmek gerekiyor. Tabii kararını net bir şekilde verip, internette araştırmasını yapıp gidip hemen alanları bu kategoriye sokmuyorum. Bu kararlılık da çoğu zaman iyi gelebiliyor insana. Dediğim gibi seçim aşamasını da çok uzatmamak da fayda var zira içinden çıkılmaz hallere de gerek yok.

Benim bahsettiğim seçenek daha çok birkaç eşya arasında kalanları ilgilendiriyor. Sehpalar, Agbqf7vYNgSz1ieBZANNrVhvpI5GwZrNOW5PI3AgZ4Dyyastıklar hele ki küçük aksesuarlar.  Örneğin ben eve renk veren aksesuarların yavaş yavaş yerleşmesinden, adım adım alınmasından yanayım. Sonra çok beğendiğiniz yenilere yer kalmıyor. Çok kalabalık evleri seviyorsanız ayrı, boynum kıldan ince☺ Hep derim dekorasyon çok kişiseldir diye!

İnsan evinde yaşamaya başlayınca o evle gizli bir iletişim oluyor. Ne derede güzel durur, ışık nereden gelir. Örneğin benim bir abajura ihtiyacım var. Bizzat kendimin☺ Oradan istediğim ışığı biliyorum ama abajurla henüz karşılaşmadım. Aceleye gerek yok. Bekliyorum! O bir gün gelecek.

Uzun lafın kısası, ilk olarak;

  • evinizde hangi tarzı
  • nasıl bir atmosferi
  • hangi renk tonlarını

istediğinize karar verin. Sonra da evinizin şekline göre ana eşyaların seçimine odaklanın. Olmazsa olmazlar, koltuk, sehpa vb. Bırakın aksesuarlar arkasından gelsin, zamanla yerini bulsun.

Ama unutmayın, eviniz sizi yansıtmalı, sadece kurallara uymak adına dekore edilen bir ev bir süre sonra size misafir gibi hissettirebilir. Özgür olun ki eviniz de sizi anlatsın.

Mutlu Günler

Tuğba K. M.

Önceki İçerikKAKTÜSÜN KALPLİSİ
Sonraki İçerikİfşa Etmeyen Yatak
Tuğba Karatmanlı Mutlu
Kurucu / Stil editörü Hayvansever...Gezgin...Kitap Kurdu...Doğa Aşığı...Türkolog... Gazeteci/Dergici... Stil/Dekorasyon Editörü...Televizyoncu... Medyadaki uzun yılların serüvenini ve dekorasyonla yoğrulan dergi geçmişini yine gazeteci etiğiyle ve özgünlüğüyle sitesine yansıtma kararı aldı. Dekoraman videolarıyla yakınen ilgileniyor. Ulaşabildiği herkesle fikir ve doğru bilgi paylaşmayı slogan edindi. Yeter ki herkes kendi stilini doğru bilgiyle harmanlayıp mutlu evler tasarlasın!

1 YORUM

  1. merhaba size bir sorum olacak benim yatak odam biraz küçük odaya paralel uzanan balkonumun yarısını giyinme odası yapabilirmiyim kapı nasıl olmalı fikir verirseniz sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here