DEKORASYONDA ERKEK DOKUNUŞU

0

Kısa bir aradan sonra erkeklerin daha çok hoşuna gidecek bir konuyla geri döndüm. Neden erkeklerin hoşuna gidecek veya “dekorasyonda erkek dokunuşu” ne demek?

Bu yazıyı tamamen kendi hayatımdan yola çıkarak yazdığımı ve etrafımda bolca genç evli dostlarım olduğunu ve onları da gözlemlediğimi söyleyebilirim. Kiminiz “Aman ne gerek var, evi dişi kuş yapar dekorasyon da bizden sorulur” diyebilir, hep diyorum burada kesin yargılar yok, her fikir saygıyla karşılanır çünkü ev ve dekorasyon çok kişisel konulardır. Ama eminim kiminiz de “Heh aynen öyle” diyecektir çünkü erkekler çok da komplike değil ve birbirlerine benziyorlar. Bu da kızsal bir dedikodu olsun:)

Maskülen Detaylardan Korkmayın. Bırakın onlar da mutlu olsun.

İnanın dekorasyona bunca gönül vermiş ben bile ailemden gelen etkiyle bazı muhafazakarlıkları yapma eğilimindeydim, zaten Dekoraman da öyle ortaya çıkmadı mı? Yaşananlardan:)

Evimizi dekore ederken eşimin talebi evi aksesuara boğmamak ve tabii ki kendi seçeceği televizyonu (onun en değerli oyuncağı) almaktı. Tabii ki “playstation” ı… Bunlarda hemfikirdik. Ama ilk gün itibariyle eve Darth Vader’ın da yerleşip bizimle yaşayacağı konusunda ısrarlıydı. Hem de salonumuzda.

“Aman canım tamam stil editörüyüz esnek insanlarız, farklıyı severiz ama o kadar da değil” diyen aslında annemin, eşimin annesinin, anneannemin hatta komşu teyzelerin içimdeki yankısıydı:)

Darth Vader ufak ufak geldi bize. Özel eşyaları için kutu aldım mutfağa koydum olmadı, minik hoperlör aldım hatta metal bir tabela bile aldım. Sevdim de hatta her birini. Sonra günlerden bir gün Darth kapımızı çaldı ve “Sürpriiizzz!” eşimi çocuk gibi sevindiren hediyesi geldi. (Yazdıklarım aramızda!) Evet evet çocuk olsa bu kadar sevinirdi. Yüzündeki beş yaş ifadesini görmeliydiniz:)

Tamam dedim madem geldi bizde misafir ev sahibidir, kitaplıkta dursun en üst rafta. “Aa yok olmaz başka yerde” dedim.

Sonra üniteye terfi etti ve şimdi nerede? Evet baş köşemizde, büfede:) Hayır. Geçici değil temelli yerleşti!

Uzun lafın kısası, tüm bu süreci samimiyetle anlattıktan sonra şunu söyleyebilirim, yok iç ses,yok sorgulama, bunlara gerek yokmuş çünkü Dart Vader’ı büfeye koyan sonunda ben oldum ve eşim de büyük keyifle ve sırıtarak tadını çıkardı. Bu yazının ana düşüncesi şudur⤵️

Eviniz sizindir ve evinizdeki her seçim bizzat sizin özelinizdir!

Sonuç? Annem de Darht’ı pek sever oldu.

Demek ki bazen kuralları siz koymalı ve insanlara bunu sunma cesaretini göstermelisiniz.

Eski, çocukluğundan beri sakladığı bir arabası mı var? Koyun tv ünitenize. Neden olmasın!

Maskülen aksesuarlarla evde O’nun da imzası olmasını sağlayın. Fincanı, kahve kupası, ortada duran “PlayStation Joystick” leri vb.

Eleştirdiğim bir konu var, bunu hepimiz alışkanlıklar paralelinde yapıyoruz ama ne gerek var. Evlenmek demek veya aynı evde yaşamaya başlamak demek evde kızsal detayların özellikle de mutfak, sofra takımları, hatta nevresim ve bu gibi aksesuarların sadece ve sadece çiçekli böcekli, feminen olması anlamına gelmemeli.

Kızlar, esneyin ve gidip eve küçük maskülen dokunuşlar yapın. Bırakalım onlar da sevinsin!:)

Anlaşmazlıklar

Örneğin yine bizim dialoğumuz ama başka dostlarda da gözlemlediğim, çoğu erkek salonda fazla mum sevmiyor. Bense küçük mum detaylarını salonda farklı köşelere yerleştirip sonra onları tek tek yakıp ışığında günün yorgunluğunu atmayı çok severim. İşte bu noktada ortada buluşmaktan ziyadesi yok:) Abartmadan ama saygı bekleyerek.

E! Darth da biraz mum ışığında oturuversin değil mi ama? 🙂

Önceki İçerikSTAR WARS KURABİYELERİ
Sonraki İçerikAYDINLANIN!
Tuğba Karatmanlı Mutlu
Kurucu / Stil editörü Hayvansever...Gezgin...Kitap Kurdu...Doğa Aşığı...Türkolog... Gazeteci/Dergici... Stil/Dekorasyon Editörü...Televizyoncu... Medyadaki uzun yılların serüvenini ve dekorasyonla yoğrulan dergi geçmişini yine gazeteci etiğiyle ve özgünlüğüyle sitesine yansıtma kararı aldı. Dekoraman videolarıyla yakınen ilgileniyor. Ulaşabildiği herkesle fikir ve doğru bilgi paylaşmayı slogan edindi. Yeter ki herkes kendi stilini doğru bilgiyle harmanlayıp mutlu evler tasarlasın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here