El Yapımı Şirin Şeyler

0

Artık doğaldan, el emeği eşyalardan dem vurduğumuz, bunları aradığımız ama şanslıyız ki aradıklarımızla bolca da karşılaştığımız bir dönemdeyiz.

Çocuklar için doğal malzemelerden yapılan oyuncaklardan değerlisi yok. İşte bahsedeceğimiz ve Instagram’da tesadüfen karşılaştığımız Başak Taşçı da örgüyü şık birer oyuncağa çeviren yetenekli ellerden. Instagram’ın belki de hayatımıza kattığı en önemli şeyler tesadüfen tanıştığımız butik markalar, zanaatkarlar, tasarımcılar…

Aslına bakarsanız Başak’ın oyuncakları her yaşa hitab ediyor çünkü her biri çok güzel, zarif ve sade. Yani eğer el yapımı oyuncakları, figürleri seviyorsanız hemen evinizde uygun bir köşede misafir edebilirsiniz:) Özellikle yatak üzerindeki minderlerle çok güzel birer kombinasyon olacaktır. bizden söylemesi…Bu güzel figürlerin yanı sıra zevkli fotoğrafları ve sadeliğiyle de ilgimizi çeken hesabın hikayesini Başak Taşçı’ya sorduk, O da; “El yapımı şirin şeyler” sloganıyla özetlediği markası ve kuruluş öyküsü hakkında bizce mütevazi:) ama çok da keyifli bir özet yaptı biz de sözü hemen kendisine bıraktık:)

 

“3,5 sene önce kızım ve ayni zamanlarda instagram hesabım doğdu. Kızımın albümü olsun diye açtığım hesabı yine onun için yaptığım oyuncaklar ele geçirdi. Örmek iyi geliyordu bana. Bir nevi terapi bir nevi ‘aklıma mukayyet olma çabasıydı’ benim için:) Daha doğrusu bir şeyler örmek, bunları paylaşmak, birilerinin bunları beğenmesi, takipçilerimle iletişim kurmak güzeldi, sanal da olsa birileriyle iletişim kurmak iyi geliyordu:) İşte o zamandan beri örüyorum, çok degil 2-3 senedir. Sonuç deli gibi ören bir anne ve örgü oyuncaklardan nefret eden bi bebek olunca satıvereyim bari bunları dedim:)) Terapi olsun diye bi hobi edindim ve o hobi şu anda işim oldu!”

instagram basaktasci