Hiç Sürülebilir Mum Denediniz mi?

0

Herkeslere bolca selam ve sevgi;

Uzun zamandır klavyeyle aramıza dağlar girdi, bloğum bana küstü, dekoraman takipçileri ofladı pufladı. Biliyorum ve hepsinin sorumluluğunu üstleniyorum. Özrü borç bilirim. Sebepleriyse hayat felsefesine kadar uzanacak ki bugünkü yazının konusu bu değil:) Belki başka zaman…

GELELİM GÜNÜN KONUSUNA

Yazın telefonda bir hanımefendiyle tanıştım. Çok sevdiğim bir arkadaşım vasıtasıyla haberleştik ama farklı şehirlerde olduğumuz için telefonla tanışabildik. Daha ilk duyduğumda konuya, ürettiklerine ve fikrine bayıldım ama dediğim gibi hayatın bazı şakaları sebebiyle CANDELA‘yı yazmak bugüneymiş.

Sevdim seçtim ama sadece Haftanın Seçimi’ne koymakla yetinemedik çünkü alışılagelen sıradan mumlardan çok farklı bir mum Candela🙂

Candela’nın yaratıcısı Hande Yazgan demiş ki markasını özetlerken; “Yüksek enerjiyle yaptığım bu mumların insanların hayatlarındaki mutluluklarını, hüzünlerini, heyecanlarını aydınlatıyor olmaları benim için büyük bir şans! Nasılsa hepimiz aynı olayları farklı dönemlerde yaşamıyor muyuz? Umarım en az hasarla hep güzel hikayeler oluştururuz.”

İşte benim için de tam böyle bir zaman ve karşınızda CANDELA MUM

Candela‘yı diğerlerinden ayıran özelliği kokusu, şekli vb. nitelikler değil. Tabii ki bu özelliklerin hepsini en doğal şekilde barındırıyor ama daha önemlisi bu mumlar sürülebiliyor! Ben de duyduğumda birçoğunuz gibi şaşırdım ve açıkçası bu fikri çok sevdim.

Bitki özleriyle üretilen bu mumlar aynı zamanda birer nemlendirici. Yani mumunuz eridiği zaman ellerinize sürerek onu kullanmaya devam ediyorsunuz. Aydınlatırken nemlendiren ve her aşaması el yapımı olan bir mum! DAHA NE OLSUN:)

Sizi bilmem ama dekoratif anlamda mum benim evimin olmazsa olmazıdır. Özellikle de sonbahar gelmiş, dışarıyı bulutlar kaplamışken ve yağmur usulca kendini göstermeye başlamışken evde yanan mumlar kadar güzel bir aksesuar olamaz benim için.

Bu mumlar nerden çıktı, nedir ne değildir, nasıl üretiliyor gibi birçok soru var aklımda. Hande’den röportaj sözü de aldığıma göre bu detayları başka bir bölüme bırakıyorum. Hande Yazgan’ın da dediği gibi; umarım en az hasarla hep güzel hikayeler oluştururuz…

Candela Mum‘a ulaşabilmeniz ve inceleyebilmeniz için aşağıya sosyal medya hesaplarını da not ediyorum.

Teşekkürler Candela; klavyemle aramı ısıtıp aydınlattığın için:)

 

 

Instagram : candela.candle

Facebook : candelamum

Twitter : candelacandles