KEDİLERİNİZ KÜSERSE!

0

“O da ne demek” sorusunu duyar gibiyim. Ama şaka değil. Başıma geldi. Evcil dostlarsa konu, deneyimleri paylaşmak hatta uzman görüşü almak en doğrusu deyip aldım önüme klavyeyi.

Bakın başıma ne geldi?

Malum Pudra ve Leblebi isimli iki kedim var. Leblebi aramıza çok sonra katıldı. Bulduğumuzda sokakta saldırıya uğramıştı ve eşim yani Veteriner Hekimi Ozan Mutlu bacağını ampüte etmek zorunda kaldı. Hal böyle olunca da Pudra’ya bir kız kadreş geldi. Leblebi tam bir sevgi çocuğu ama maalesef biraz travmatik ve ürkek. Bu yüzden alışmaları biraz zaman almıştı ama tek kelimeyle sıkı fıkı bir ilişkileri vardı.

FullSizeRender

 

Peki Ne oldu?

Bahar geldi. Tüyler dökülmeye başladı. Ama ne dökülmek. Tabii doktorumuz yani Ozan, bunun çok normal bir süreç olduğunu söyledi. Buraya kadar sağlık kısmında sorun yok içimiz rahat ama gelin bir de bana sorun. Tüyler her yerde. Çünkü Pudra’nın daha uzun, yumuşak ve açık renk tüyleri var. Bir süre sabrettikten sonra Pudra kliniğe doğru yola koyuldu. Bayıltmadan tıraş edilebilen nadir kedilerden olduğu için rahatça gönderdim. Tıraşını oldu ve aynı gün eve geldi. Ve olan oldu!

 

Tamam kabul ediyorum:) tıraş onlara yakışmıyor. Sempatik olsalar da tüyleri bence çok daha karizmatik. Ama Leblebi’nin de aynı şeyi düşünüp kapris yapacağı hatta küslük çıkaracağı aklıma gelmezdi.

Eğer iki kediniz varsa ve tıraş ettirirseniz diğerinin onu tanımama, yabancılık çekme veya beğenmeme ihtimalini de göz önünde bulundurun ve panik yapmayın derim:) Ben iki gün çok panik yaptım ve üzüldüm çünkü evde canciğer dolaşan kedilerim ayrı yerlerde uyumaya, evde tıslama sesleri yükselmeye hatta çığlık çığlığa kavgalar olmaya başladı. Kaynak tabii ki Leblebi!

Vet. Hekimi Ozan Mutlu’nun ve diğer veteriner hekimi arkadaşlarımızın yorumu gülümsemek oldu tabii hatta paniğime güldüler:) Çok alışılmış olmamakla birlikte anormal karşılamadılar ve sabretmem gerektiği söylendi.

SONUÇ: Alışacaklar!

Son Durum: Dedikleri gibi tıslamalar azaldı. Yavaş yavaş yakın mesafelerde uyumaya başladılar. Durum iyiye gidiyor.

Başınıza benzer bir durum gelirse merak etmeyin:) Sabredin.

Kediler her konuda şahsına münhasır yaratıklar. Bunu bana bir kez daha ispatladılar…

Çok seviyoruz onları.

Tuğba K. M.