Kids Living Etc.

0

Bebek ve çocuk odası deyince klişelerden uzaklaşan markalar hemen ağımıza takılıveriyor. Son günlerde instagram’da bolca karşılaştığımız ve her fotoğrafını sevdiğimizi farkedince de hemen tanışmak istediğimiz Kids Living Etc. bunlardan bir tanesi.

Marka çok taze. Kurucularıysa mimarlık eğitimi aldıkları yıllardan beri arkadaş olan üç tasarımcı Esra Alkan, Elif Daçe ve Selda Çambel. Bambaşka sektörlerde çalıştıktan sonra yakın aralıklarla bebeklerini dünyaya getiren bu genç anneler sadece kendi bebeklerinin odalarıyla kalmayıp yeni odalara ilham olmaya karar vermişler ve markalarını kurmuşlar. Ve kendilerini öyle güzel anlatmışlar ki sözü hemen onlara bırakıyoruz.

kidslivingetc-ekip

Kids Living Etc. Kimdir?

“Fakülteden mezun olduktan sonra hepimiz başka sektörlere dağıldık, birimiz pazarlamada uzmanlaşıp uzun süre boyunca çok bilinen markaların pazarlama ve marka müdürlüğü yaptı, birimiz mağazacılık ve perakendeciliğe yıllarını verdi, birimiz de gayrimenkul konusunda uzmanlaştı. Uzun yıllar boyunca kozmetik, tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra, biriktirdiğimiz deneyimleri ve bitmek tükenmek bilmeyen heyecanımızı kendi işimize aktarmaya karar verdik.

 

untitled-session1163

Bu süreçte Barış, İncila ve Can en büyük motivasyonumuz oldu. Tasarımcı kimliğimiz ve farklı tarzlara olan ilgimiz doğrultusunda, ilk önce kendi çocuklarımızın odalarını dekore etmekle işe başladık. Barış’ın odası monochrome stilden esinlenerek daha çok siyah-beyaz ağırlıklı, İncila’nın odası daha romantik tarzda beyaz ve pastel renklerle, Can’ın odası ise retro tarz ile biçimlendi.

 

kidslivingetc-lifestyle

Bu keyifli süreci yaşarken gördük ki, Türkiye’de çocuk odası denince hep aynı renkler, aynı mobilya tarzları ve aksesuarlar zamanla annelere ezberletilmiş. Kız olunca pembe, erkek olunca mavi oda yapmak şart olmuş! Çizgi film karakterlerinin abartılı aksesuarları, tek tip mobilya tasarımları, hep aynı bordür ve duvar kağıtları sektörün tamamında benimsenmiş…

Bizler de mimar gözüyle hep daha sade, hep daha farklı, hep daha yenilikçi detayların peşinde olduğumuz için mecburen yurtdışına yöneldik. Odalarımızın tüm aksesuarlarını Avrupa’daki butik markalardan temin ettik.”

 

Bebeğinizin veya çocuğunuzun odası için fikirler, farklı aksesuarlar arıyorsanız ve ilhama ihtiyacınız varsa aşağıdaki link tavsiyemizdir:)

kidslivingetc.

kidslivingetc-urunler