Köpeğinizle Konaklayabileceğiniz Lüks Yurtdışı Adresleri!

0

Evcil hayvanlara olan ilginin son yıllarda belirgin bir şekilde arttığını söylersek yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Teknoloji gittikçe herkesi yalnızlaştırdığından mıdır, yoksa bu konuda yanlış bilinenlerin yerini doğrular aldığından ve evcil hayvanlarla olan iletişimin huzur veren gerçekliği bağımlılık yaptığından mıdır bilinmez herkesi veterinere aşıya giderken görür olduk:) Ne mutlu:)

Hal böyle olunca özellikle köpeklerimizle kolay seyahat yöntemleri hatta onlarla konaklayabileceğimiz adresler arar olduk. İyi haberse bu konuda anlayışlı işletmelerin artık yurt dışında olduğu kadar ülkemizde de her geçen gün arttığı…

Hotels.com sitesi ise bu konuda hayvan severlere yardım etmek için küçük bir öneri listesi hazırlamış. Ve birkaç yurt dışı otelini sizler için derlemiş. İlgililere duyurulur.

İşte yurtdışına köpeğiyle seyahat etmek isteyenler için hotels.com‘un önerileri…

Kaliforniya San Diego’daki, Hotel Del Coronado, kısa bir süre önce tesislerini evcil hayvanları, özellikle de köpekleri ağırlamak üzere genişletmiş. Otel, akşamüstleri 16.00-17.00 saatleri arasında düzenlediği haftalık Yappy Hour etkinliklerinde köpeklerin ücretsiz sunulan ‘yappatizer’ların (organik gurme köpek atıştırmalıkları) tadını çıkarmalarını sağlarken; köpek sahiplerine de Köpek Tüyleri, Tazı veya Tuzluk gibi evcil hayvan temalı içecekleri sunuyormuş🙂

Sahip olduğu spa’sı, iki restoranı ve köpeğinizi mutluluktan ‘havlatacak’ yiyecek deneyimiyle Cliveden bir Loved by Guests oteli. Özel olarak oluşturulan ‘Köpek Mönüsü’, aralarında tavada kızartılmış tavuk parçaları ile pirinç veya fileto biftek ile pilavdan oluşan; hafif sos ile lezzetlendirilip yumuşatılmış yemekleriyle küçük dostunuzun en iyi mutfağın tadını çıkarmasını sağlıyor.
Cliveden’da bu konforlu konaklamanın ücreti gecelik 2.510 TL’den başlıyor.

Şımartılmış köpekler in mükemmel bir seçim de Ritz Carlton, lüksleri seven köpekler için mükemmel bir ‘köpek krallığı’.
Köpek dostu bu özel otel, konuklarının otele girişiyle birlikte sevimli dostlarınızın el boyaması kaseler, peluş köpek yatağı, çiğneme oyuncağı, özel ‘doggie menü’sü, Köpek Yürüyüşü Yol Haritası, köpek atık poşetleri ve yappy club kartını içeren lüks köpek bir programı deneyimlesini sağlıyor. Köpeğiniz için daha fazla ne isteyebilirsiniz ki?

Köpeğinizle tarihin derinliklerinde bir gezintiye çıkmaya ne dersiniz?
Paris’te bulunan büyük Le Meurice sadece lüks değil; aynı zamanda da hayvan dostu olan otellerden. Otelin ambleminin arkasında yatan tarih yanında amblemde yer alan bir çift tazı otelin hayvanlara gösterilen konukseverliğin bir gelenek olduğunun da simgesi. Otel köpeklerinizi lüks bir evcil hayvan sepeti, özel tasarım bir kase ve aynı zamanda köpeğinizi Tuileries Bahçesi’nde büyük bir keyifle dolaştıracak bakıcıyla karşılıyor.

Le Meurice’de oda fiyatları gecelik 3.310 TL’den başlıyor.

 

Ne diyelim; köpekler de lüks sever🙂