NAİF ŞEYLER

0

Yeni markalar hep takibimizde malum. Naif Şeyler de yeni ve tanımaya değer bir marka. O yüzden hemen not edelim istedik ama markanın oluşum sürecini arkadaşım ve mekanın kurucusu Şansu Oral Pangal öyle güzel anlatmış ki onun ağzından giriş yapmak daha doğru olur diye düşündüm.

naif_seyler_1

“Aslında her şey ortaokul zamanlarında kitapları okumadan önce koklamamla başladı. O kokular zamanla beni sahaflara, oradan da çok kısa süre yapabildiğim asıl mesleğim olan arkeolojiye götürdü.

‘Eski’ aslında hiçbir zaman eski olmadı benim için. Geçmişe her daim bir özlem hissiyatım mevcuttu. Anneden geçen genlerimden bu zaten kodlanmış aslında.

naif_seyler_2

Ahşap olsun, yerleri gıcırdasın, eskimiş olsun yaşanmışlığı olsun derken mimariden ev dekorasyonuna kadar neredeyse her detayda ya bir eski ya da bir eskitme yerini aldı

Naif ise, aslında çok sevdiğim iş arkadaşım Naz’ın artık yeter eve sığmıyor yaptıkların, insanlar da görebilsin paylaş bunları diyerek beni bıktırması ile oluştu.

naif_seyler_3

İsim için neredeyse hiç düşünmedim. Naif kelimesinin anlamı, bana çocukluk yıllarımı anımsatır. Temiz, naif, saf, basit ama çok mutlu eğlenceli yılları. Yaptıklarım da aslında çok basit, eskiye hep dokunan ( kasnaklar, motifler, eskitme boyalar ) ama gördüğümde mutlu eden parçalar. Alanlar da evlerinde yer verdiklerinde mutlu oluyorlar

naif_seyler_5

naif_seyler_6

Markanın ürün listesi çoğunlukla duvar panoları, kasnaklar ve tahta & ahşap panolar ile bardak altlıkları şeklinde.

Malzemeler hemen hemen her zaman doğal. Tahta objeler, jüt kumaşlar, doğal boyama rafyalar ve akrilik boyalar.

naif_seyler_8

Ahşap panolar da özellikle asılabilir olması için ince, mdf malzemelerden seçiliyor ama kalın masif parçalar da yine mevcut. Ağaç dilimleri, kasalar, elekler eskiye dair pek çok eşya Şansu’nun ilgi alanında.

Kumaşlar keten & çuval bezi ve “duck” kumaşı en çok kullandıkları arasında. Çünkü işlenmesi şekil alması çok daha kolay ve natural.

naif_seyler_4

naif_seyler_7

Şablonu koy üstünü boya mantığından ziyade, renkleri bir arada kullanmak, o şablonlar üzerinden farklı renkler ile görselleri çıkarmak ve hazır doku fırçaları yerine el ile üretmeyi tercih ediyor.

600x600

Marka kişiye özel üretim yapıyor ve fiyatlar da uygun. 25-90 TL arasında değişiyor.

naifseyler.com

Instagram@naifseyler

Facebook@naifseyler

Kubilay Özler/  info@dekoraman.com

1 YORUM

  1. Retro sevenlerin bayilacagi ve asla 2.olmayan tamamen el emeği göz nuru ürünler ☺